YENİ YILI NAPOLİ’DE KARŞILAMAK…

YENİ YILI NAPOLİ’DE KARŞILAMAK…

Napoli’de yılbaşı heyecanı kesinlikle yaşanması gereken bir duygu. Muhteşem bir atmosferin yaşandığı İtalya’nın tarihi kenti Napoli, misafirlerine olağanüstü bir eğlence sunuyor. Binlerce insan büyük bir coşkuyla yeni yıla merhaba diyor.

İtalya’nın birçok kentinde olduğu gibi Napoli’de de yılbaşı zamanı renkli görüntülere sahne oluyor. Gün boyu süren kutlamalar gece yarısı muhteşem havai fişek görüntüleriyle görsel anlamda bir şova dönüşüyor. Şehrin merkezinde “Küçük Vatikan” olarak adlandırılan Piazzo Plebistico Meydanı’nda birçok müzisyenin konserleri de geceye renk katıyor. Özellikle havai fişek görüntülerini bu meydandan izlemenizi tavsiye ederim.

Napoli yılbaşı dönemlerinde turist akınına uğruyor. Kent haftalar öncesinden bu geceye hazırlanıyor. Sokaklar oldukça kalabalık. Sokaklara kurulan tezgahlarda İtalya’nın muhteşem lezzetlerini bulabilirsiniz. Napolitan kültürü, yemekleri, eğlencesi ve yaşantısıyla İtalya’da farklı bir deneyimdir. Çizme’nin güneyindeki kent, bu anlamda yılbaşında mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

Napoli’de saatler gece yarısına geldiğinde ise en muhteşem anlar ortaya çıkıyor. Herkes bu muhteşem ana ortak olmak için kendini dışarıya atıyor. Evde kalmayı tercih edenler ise balkonlara çıkıp havai fişek görüntülerinin oluşturduğu muhteşem görüntüleri izliyor. Yeni yılın ilk saatleri büyük bir coşkuyla karşılanıyor.

Hz. İsa’nın doğumunu tasvir eden simgelerin Napoli orijinli olduğu belirtilir. Bu tür resim, heykel ve birçok sanat eserini Napoli’de bulabilirsiniz. Yılbaşı döneminde bu dükkanların olduğu sokaklar rengarenk olur ve turistlerin yoğun ilgisini çekiyor.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account