YEŞİL BAŞKENT OSLO

YEŞİL BAŞKENT OSLO

Norveç’in 950.000 nüfuslu yeşil başkenti Oslo. Dünyanın yaşam standardı en yüksek ve pahalı şehirleri arasında yer alıyor. Kopenhag ve Stockholm’ün ardından İskandinavya’nın en büyük şehirlerinden biri.

Norveç, kuzeyde yer alması nedeniyle fazlasıyla soğuk. Özellikle kış aylarında Norveç oldukça buz kesiyor. Dolayısıyla yaşam şartları da gitgide zorlaşıyor elbette. Mayıs, Haziran ve temmuz ayları gezmek için en ideal dönemleri. Maksimum 20 dereceye ulaşan hava sıcaklığı gezmeyi sevenler için ideal bir ortam oluşturuyor.

Peki Norveç’in başkentine geldiğinde neler yapabilirsin? Şehri kısaca tanıtmak isterim.

  • Grünerlokka Mahallesinde, birbirinden konsept ve sıra dışı cafelere rastlayabilir bir şeyler içebilirsin. Bu mahallede ayrıca, birbirinden güzel fotoğraflar çektirebilirsin. Mahalle baştan aşağı grafitiyle dolu. Önünde poz vermek için sıra bekleme durumuyla karşılaşabilirsin. Uyarmak isterim.

oslo1

  • Oslo, biraz pahalı bir yer. Bu sebeple tur rehberine nerede ne yenir gibi sorular sormak gerekecektir. Danışmakta fayda var.
  • Oslo, küçük bir şehir. Tur rehberinin vereceği serbest zaman, şehrin yapısını biraz olsun tanıman için fazlasıyla yeterli olacaktır.

oslo6

  • Opera House, Oslo’nun simge yapılarından birisi. İçine girerek, turuncu boyanmış duvarları ve işçiliğe hayran kalabilirsin. Ayrıca harika bir terası var. Bence yukarı çıkmalı ve Oslo’ya bir de bu açıdan bakmalısın.
  • Norveç mimarisini merak ediyorsan Damstredet Mahallesine uğramanı öneririm. Küçük müstakil yapraklarla dolu bir sokakta keyifle dolaşabilir, hatıra fotoğrafları çekebilirsin.

oslo

  • Oslo’nun tren istasyonunun bulunduğu meydan şehir merkezi oluyor. Bu çevrede bir çok hediyelik eşyacı ve alışveriş noktası gezebilirsin.

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account