BU YILBAŞINDA NEREDE OLMAK İSTERSİN?

BU YILBAŞINDA NEREDE OLMAK İSTERSİN?

Yeni bir yıla girecek olmanın heyecanı herkesi sarıp sarmalamaya başladı bile. Seyahat severlerin yeni yıl heyecanı ise biraz daha yüksek. Yeni yıla başka bir coğrafyada, başka bir kültürde merhaba demek isteyen seyahat severler için küçük bir öneri listesi hazırladık. Hem de çook uzaklara gitmeden..

NICE

Yaz aylarının gözde tatil noktalarından biri olan Nice, Fransız Rivierası’nın tüm güzelliklerini bu kez kış aylarında, üstelik yeni yıl kutlamalarının görkemiyle sunuyor. Fransa’nın güneyinde unutulmaz bir yılbaşı tatili geçirmek için acele edin.

nice

NAPOLI

2017’yi güneyde karşılamak isteyenler için bir alternatif de İtalya’dan. Gerek coğrafi yapısı gerekse kültürüyle İtalya’nın diğer noktalarından büyük oranda ayrılan güney noktada butik bir yılbaşı tatili kim için unutulmaz olmaz ki? Napoli, hareketli şehir hayatı ve özgün kültürüyle 2017’ye hareketli bir giriş yapmanızı sağlayacaktır.

napoli

BARSELONA

Katalan başkenti Barselona’da yeni yıla merhaba demek, bitmek bilmeyen gece eğlencelerine, bolca tapasa, paellaya ve sadece eğlenmek için toplanmış coşkulu bir kalabalığa evet demek anlamına geliyor. Gaudi’nin muhteşem mimarisi ile büyüleneceğiniz Barselona’da yılbaşı gecesinin hayli önemsendiğini asla unutmayın.

barselona

DUBAİ

Yeni yıla Avrupa dışında bir noktada girmek isteyenler için ise Dubai, hayli iddialı bir alternatif. Gösterişin ve görkemin baş şehirlerinden biri olmaya aday Dubai’de dünya çapında şovlara ve bitmeyen kutlamalara tanık olabilirsiniz. Geçtiğimi yıl dünyanın en görkemli havai fişek gösterisine ev sahipliği yapan Dubai’de bu seneki sürpriz tüm dünya tarafından merakla bekleniyor.

dubai

LONDRA

Ve tabi ki, Londra.. Dünyanın en gözde şehirlerinden biri olan Londra’nın yaklaşık 3 saatlik uçuş kadar yakınımızda olması aynı zamanda muhteşem bir hafta sonu tatili anlamına geliyor. Birçoğumuzun tatil hayallerini süsleyen Londra’da geçirilecek bir yılbaşı gecesini ise anlatmaya dahi gerek yok. Kim Big Ben’den çıkan yeni yıl tınısını London Eye manzarası ile taçlandırmak istemez ki?

londra

ROMA

Aşkın, sanatın, estetiğin ve saymakla bitmeyen birçok ayrıcalığın dünya üzerindeki tek sahibi. Evet, Roma’dan bahsediyoruz. Hıristiyanlık aleminin ruhani başkenti olan Vatikan’ı da bünyesinde bulunduran Roma’da, yeni yıla merhaba demek bir ayrıcalık. Bu ayrıcalığın dışında deneyim edilecek tüm güzellikler ise Roma’nın ziyaretçilerine sunduğu küçük bir armağan.

roma

AMSTERDAM

Bu yıl yaşam mottom özgürlük diyenler için en doğru adres tartışmasız Amsterdam. Gündüz saatlerinde bir masal şehrini andırsa da gece beyaz örtünün kalktığı Amsterdam,  hali hazırda uç eğlencelerin baş adresi olması nedeniyle olağan üstü bir yeni yıl coşkusu vaat ediyor. Tüm gün meydanlarda olan hıncahınç kalabalık sabahın ilk saatlerine kadar dağılmıyor. Size ise bu sınırsız eğlencenin tadına varmak kalıyor.

amsterdam

BUDAPEŞTE

Eğlence demişken Budapeşte’den de hemen bahsedelim. Orta Avrupa’nın Berlin’den sonra eğlence merkezi olma özelliği taşıyan Budapeşte’de meydanlarda ve Ruinpup’larda süren yılbaşı eğlencelerini tarif etmeye imkan yok. Eğlencenin olabildiğince zirvede ve mutlaka romantik bir tarza sahip olduğunu söylesek sanırız yeterli olur. Dünyanın en iyi aydınlatılan bu şehrine bir de havai fişek gösterilerini eklediğinizde gündüze dönmüş bir gece ortaya çıkıyor.

budapeste

VİYANA

Yeni yıla elit bir merhaba çakmak isteyenlerin toplanma yeri ise yine viyana. Sanat galerilerinden, Bethowen tınılarına uzanan bir yılbaşı öyküsünü Viyana’da dinlemeye ne dersiniz?

viyana

PRAG

Dünya da Prag kadar şirin, Prag kadar samimi başka bir şehir var mıdır bilinmez. Tüm şehri saran tarçın ve sıcak şarap kokuları eşliğinde muhteşem bir yılbaşı gecesi hayal edin. Bir de bu hayalin yanına Prag müdavimlerini ekleyin. Eğlencenin doruklarındayken bile peşinizi bırakmayan Kafka ruhu belki yeni yılda başka bir hayatın kapısını dahi aralayabilir.

prag

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account