YUNAN ADALARINDA EĞLENCENİN ADRESİ MİKONOS

YUNAN ADALARINDA EĞLENCENİN ADRESİ MİKONOS

Yunan adaları turu yapmak isteyenler mutlaka rotalarına Mikonos Adası’nı eklemeli. Kiklad Adaları’na bağlı olan bu ada volkanik patlamalar sonucu oluşmuş bir yer. Ege Denizi’nde bulunan bu muhteşem ada çoğunlukla sıcak bir iklime sahip. Birbirinden güzel plajlara, Ege Denizi’nin masmavi denizine ve harika bir iklime sahip olan adada gezilecek pek çok yer var.

SOSYETENİN UĞRAK ADRESİ

105 metrekare alana sahip Mikonos Adası’nın pek çok güzel plajı bulunur. Ayrıca bu plajlarında çoğu zaman jet sosyeteden kişilere de rastlayabilirsiniz. Özellikle adanın en ünlü plajları arasında Namos, Paradise, Kalo Livadi, Elia ve Panormos tatilcilerin tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Mikonos’un renkli gece eğlenceleri de bu plajlarda yaşanmakta. En ünlü plajları bunlar olsa da gece eğlencesi bakımından Malalianos ve Tourlos plajlarına da gidebilirsiniz. Bu plajlarda dünyaca ünlü DJ’ler performanslarını sergilemekte.

Plaj partilerinin yanı sıra kapalı alanlarda da eğlence devam ediyor. Mikonos gece kulüpleri arasında en ünlü olanları Cavo Paradiso, Space ve Clup Paradise’dir. Buralarda da ünlü DJ’lerin konserleri oluyor.

YUNAN MUTFAĞININ ZENGİNLİĞİ

Yunanistan’ın ünlü mutfağının harika lezzetlerini buraya kadar gelmişken tatmadan geçmeyin. Bir lezzet harikası olan Kleftiko, Gyros, Souvlaki, Skarapolos, Kopanisti gibi yiyecekleri yiyip ve Mavrodafni, Retsina, Ouza gibi oraya özgü içecekleri tatmalısınız.

Seasatin, Nammos, Katrin, Philippi ve Kounelas restoranları yemek yiyebileceğiniz güzel yerler arasında. Daha sonrasında akşamları Capris ve Remezzo Bar’a giderek muhteşem manzara karşısında içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Ayrıca turistlerin uğrak yerleri arasında bulunan üzüm bağları var. Gelmişken üzüm bağlarını görüp tadım testine katılmayı da atlamayın.

BEYAZ BADANALI PARAPORTİANİ KİLİSESİ

Bizans devrinden kalma bu güzeller güzeli yapı 5 kilisenin birleşiminden oluşuyor. Adanın en gösterişli yapısı olan Paraportiani Kilisesi’nin tasarımı 14.yüzyılda başlamasına rağmen bitimi 17.yüzyıla kadar sürmüş. Ayrıca burası dünyada en çok fotoğraflanan kiliseler arasında yer alıyor. Beyaz badanası ile adeta buzdan yapılmış bir kiliseye benzeyen Paraportiani’ye gidip bir fotoğraf da siz çekmelisiniz.

KÜÇÜK VENEDİK

Yunanistan’ın Mikonos Adası’nda güneşin batışını seyretmek çok ayrı bir keyif. Akşam saatlerinde güneşin batışını seyretmek için Mikonos’ın en gözde yerlerinden olan ve Küçük Venedik olarak adlandırılan bölgeye gitmenizi öneririz. Burası ilk bakışta içinizi ısıtacak türden bir yer. Buradaki evler denize paralel bir şekilde konumlanıyor. Adının Venedik olması da buradan geliyor. Venedik’te olduğu gibi binalar bitişik ve paralel bir şekilde sıralanıyor.

Buralarda genellikle kafeler bulunuyor. Bu kafelerde oturup bir şeyler yudumlarken güneşin batışı da keyfinizi arttıracak.Burası Mikonos’ta güneşinin batışını izlemek için oldukça ideal bir noktadır.

DELOS ADASI

Mikonos’a yarım saat uzaklıkta bulunan Delos Adası’nı da görmenizi öneririz. Bu adada muhteşem bir açık hava arkeoloji müzesi bulunuyor. Burada 4000 yıldır zamana karşı sapasağlam ayakta duran duvarları görebilirsiniz.

Burada adeta zamana bir yolculuk yapıyorsunuz. Eski zamanlarda yaşayanların çanak çömleklerini, seramiklerini, birbirinden güzel heykellerini ve göz alıcı mücevherlerini buralarda görebilirsiniz. Ayrıca ünlü Apollon Mabedi, Dionysos Mabedi, Aslanlar Terası ve Kutsal Gölü’nü görmelisiniz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account