YUNAN ADALARINI VİZESİZ KEŞFETMEK İSTER MİSİNİZ?

YUNAN ADALARINI VİZESİZ KEŞFETMEK İSTER MİSİNİZ?

Her biri ayrı bir güzelliğe sahip Yunan Adaları’nı keşfetmek için bu kez vize almanıza gerek yok desek ne dersiniz? Peki, 1 adada geçirdiğiniz muhteşem günün ardından konforlu yatağınıza uzanıp gözünüzü bambaşka bir Yunan Adası’nın sabahına açmak ister misiniz desek? Cevabınız evetse, keyifli bir cruise tatilinin zamanı sizin için de gelmiş demektir. O halde gelin Vizesiz Yunan Adaları turunda sizi bekleyen güzelliklerden birkaçına birlikte göz atalım;

MİDİLLİ

Vizesiz Yunan Adaları turu kapsamında görülecek Yunan Adaları’ndan biri Midilli Adası’dır. Yunanistan’ın en büyük 3. kasabası olma özelliği taşıyan Midilli’de gerçekleştirebileceğiniz aktivitelerin başında Liman çevresinde bulunan ara sokaklarda dolaşıp adanın ruhuna dokunmak geliyor. Girdiğiniz her ara sokakta küçük çaplı restoran, kafe ve tavernaları bulacaksınız. Dilerseniz bunlardan herhangi birine oturup dünyaca ünlü Yunan yemeklerinin ve mezelerinin tadına bakıp hoşça zaman geçirebilirsiniz. Liman çevresince uzanmış bu kafe ve tavernalar akşam saatlerinde ünlü Yunan eğlencelerine ev sahipliği yapıyor. Midilli gezisinden eli boş dönmek istemeyenler için en ideal nokta ise hediyelik alışverişle ünlü Ermu Caddesi.

Midilli

MİKONOS

Yunanistan’ın tatil için en çok tercih edilen adası kuşkusuz Mikonos’tur.  Renkli gece hayatı ile ünlü Mikonos’ta keyifli bir gün geçirmek isteyenler ilk olarak adanın dar sokaklarını arşınlayarak küp şeklindeki evleri keşfedebilir, adanın görülmeye değer noktalarında bolca fotoğraf çektirebilir. Mikonos’ta serinlemek isteyenler için en iyi alternatif ise adanın güneyinde bulunan Platis Gialos Plajı. Asıl müdavimlerini dünya jet sosyetesinin oluşturduğu Mikonos’ta bir de çıplaklar kampının bulunduğunu unutmayın.

Mikonos

MİLOS

Antik Yunan sanatının temel bulgularına ev sahipliği yapan Milos, aynı zamanda geleneksel Yunan Kiklad Mimarisi’nin en güzel örneklerinin yani beyaz badanalı ferah Yunan evlerinin görülebileceği adadır. Milos’un en iddialı olduğu konu ise rengarenk plajları ve turkuaz sularıdır. Beyaz, gri, altın rengi ve kırmızı tonlarda plajların bulunduğu adada denizin, kumun ve güneşin tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Milos’ta es geçmemeniz gereken bir başka aktivite ise deniz ürünlerinden beslenen Yunan mutfağının seçme lezzetlerini sahil boyunca sıralanan restoranlarda deneyimlemek.

Milos

SANTORİNİ

Yunanistan’ın gizli cenneti Santorini için gökkuşağının tüm renklerini bünyesinde toplamış desek abartmış olmayız. Rengarenk çiçekleri ve bunlara uygun olarak boyanmış evleri ile görsel bir şölen yaşamanıza neden olacak Santorini’de mutlaka yapılması gereken şeylerin başında adanın Oia bölgesine gidip buradan gün batımını izlemek geliyor. Hayli kaliteli şarapların üretildiği Santorini’de gün batımı ritüeline bu lezzetli yerel içkileri de dahil etmeyi unutmayın.

Santorini

Tıpkı Yunan Adaları gibi dünyanın dört bir yanını denizden keşfetme fırsatı bulabileceğiniz gemi turlarının avantajlarına “Gemi tatili için en iyi 5 neden” yazımızı okuyarak göz atabilirsiniz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account