YURTDIŞINDA TUR TERCİH ETMENİZ İÇİN 5 NEDEN

YURTDIŞINDA TUR TERCİH ETMENİZ İÇİN 5 NEDEN

Günler evden işe, okula, alışverişe, hafta sonları da bazen arkadaşlarla buluştuğunuz aynı mekanlara gidip gelmekle geçiyor. Ama biliyorsunuz ki dışarıda onu keşfetmenizi bekleyen kocaman bir dünya var. Yeni yerler, yeni insanlar görmek, yıl boyunca şaşmadan ilerleyen rutini kırmak, alışkanlıklarda bir bahar temizliği yapmak için yurtdışı seyahatinden daha iyisi yoktur. Peki ya uçak bileti, otel rezervasyonu, nerede ne yenir, mutlaka görülmesi gereken yerlerin listesi ve daha onlarca ayrıntıyla kim ilgilenecek? Profesyonel yurt dışı tur acentaları ile yurtdışı tatilinizi detaylarda boğulmadan hem zamandan hem bütçenizden tasarruf ederek rahatça yapabilirsiniz. İşte seyahatlerinizde yurtdışı turları tercih etmeniz için 5 neden…

1- Yurtdışı, Tur Şirketleri İle Vize Derdi Ortadan Kalkar

Yurtdışına gitmek sanıldığı kadar zor değil ancak uzun süren vize işlemleri gözünüzü korkutuyor olabilir. İşlemlerle uğraşmak, vizenin çıkıp çıkmayacağından emin olamadığınız için uçak ve otel rezervasyonlarınızı ertelemek seyahat hevesinizi kaçırabilir. Filmlerde, belgesellerde görüp gezmeyi hayal ettiğiniz ülkelerden uzun süren vize işlemlerinden dolayı vazgeçiyorsanız, yurtdışı turlarıyla bu sorunu kolayca çözebilirsiniz. Yurtdışı turları, vize işlemlerinden otel rezervasyonunuza, uçak biletinizden transferlere kadar tüm seyahatinizi sizin için planlar. Size de tatilin tadını özgürce çıkarmak kalır.

2- Yurtdışı Turları Sizin İçin En İyi Geziyi Planlar

Özellikle ilk defa yurtdışına çıkacaklar için gidilen ülkenin en güzel noktaları, yemek yenilebilecek en iyi yerler, hangi otelin daha konforlu olduğu gibi sorular uzun araştırmalar gerektirebilir. Yurtdışı turları, sizin için kentin en tarihi mekanlarını, en güzel plajlarını, en ünlü restoranlarını ve alışveriş için en uygun bölgeleri önceden belirler. Gün boyu yanınızda olan deneyimli rehberiniz, kentin önemli yapıları ve bölge hakkında sizi bilgilendirirken siz de bir ülkeyi görmenin ötesinde onu tanımaya doğru adım atabilirsiniz. Böylece gittiğiniz yerde sokak sokak gezerek vakit kaybetmek yerine yurtdışı turlarıyla çıktığınız tatilinizi en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Deneyimli tur şirketlerihangi ülkede hangi otelde kalınır, hangi ülkeye hangi ulaşım yollarını kullanarak gidilir gibi konularda da tecrübelidir. Bu sayede dinlenmek için otelinize çekildiğinizde en konforlu hizmeti alır, en uzak mesafeye en kısa yoldan ulaşır, kötü sürprizlerle de karşılaşmazsınız.

3- Yurtdışı Turlarıyla Seyahat Etmek Güvenlidir

Her ülkenin sosyal yapısı, kültürü, kalabalık ve tenha bölgeleri farklıdır ve gittiğiniz ülkede bu konular hakkında bilgi sahibi olmak sizi olası zor durumlardan korur. Bir ülkeye misafir olmadan önce elbette tüm bu özellikleri bilmek mümkün değil. Yurtdışı turlarında, güvenlik sorunu yaşamamanız için profesyonel rehberler size gerekli olan tüm bilgileri verecektir. Ayrıca bu turların sunduğu sigorta avantajını da göz ardı etmemek gerekir. Yurtdışı turları, size sağlığınızı, güvenliğinizi ve eşyalarınızı kapsayan bir seyahat sigortası imkanı sağlar. Birçok tur şirketi de sağlık ya da herhangi bir nedenle turunuzu iptal ettiğinizde iptal masraflarınızın bir kısmını size iade eder. Yurtdışı tur tavsiyesialırken, zorunlu sigortanın yanı sıra ekstra avantajlar da sağlayan tur şirketlerine öncelik verebilirsiniz.

4- Ekonomik Tatilin Adresi: Yurtdışı Acentaları

Yurtdışı turları, gezinizi planlarken zamandan tasarruf etmenizi sağladığı gibi bütçenize de dost seçenekler sunar. Tur şirketleri aylar öncesinden toplu anlaşmalar yaptıkları için bir çok hizmeti ve uçak biletini avantajlı fiyatlarla alırlar. Böylece kişisel olarak yakalayamayacağınız indirimlere ve en ucuz uçak biletine araştırma yapmanıza gerek bile olmadan kolayca ulaşabilirsiniz. Gecelik ücretin fazla olduğu en lüks otellerde bile konaklamak yurtdışı turları ile hayal olmaktan çıkar. Tur şirketleri otel rezervasyonlarını çok önceden yapar ve siz ise daha az ödeyerek daha çok konfora ulaşırsınız. Uçuş masraflarınızı, konaklama ve gezi harcamalarınızı en uygun fiyatlarla satın aldıktan sonra size de gittiğiniz ülkede daha çok alışveriş yapmak kalır.

5- Yurtdışı Turları Yeni Dostluklar Kazandırır

Farklı ülkeleri görmeye, farklı denizlerde yüzmeye ve bulunduğunuz ortamdan çıkıp derin bir nefes almaya hazır olsanız da size eşlik etmesini istediğiniz kişileri bir araya getiremiyor olabilirsiniz. Peki neden yeni ülkeler tanırken yeni arkadaşlar da tanımayasınız? Yurtdışı turları, yepyeni dostlukların başlangıcı olurken, ilk defa gittiğiniz bir ülkede yabancılık hissi çekmekten de kurtulabilirsiniz. Ortak merakları ve zevkleri paylaşarak yola çıktığınız gezi grubunuz, dönüş yolunda artık en sevdiğiniz arkadaş grubunuz halini alabilir.

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account