ZAGREB’DE GECE HAYATI BU MEKANLARDAN SORULUYOR

ZAGREB’DE GECE HAYATI BU MEKANLARDAN SORULUYOR

Hırvatistan’ın karizmatik başkenti Zagreb, doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra hareketli gece hayatıyla da özellikle genç seyahat severlerin ilgisini çekiyor. Günden güne popülaritesini arttıran bu şehirde hemen her tarza hitap eden onlarca mekan bulunuyor. Sizler için Zagreb’in dünya çapında ünlü eğlence mekanlarını bir araya getirdik. Bakın Zagreb’e gidenler nerelerde eğleniyor;

SIRUP

Gece hayatı ve eğlenceye biraz olsun ilginiz varsa, Berlin’in hatta dünyanın en ünlü kulübü olan Berghain’i duymuşsunuzdur. Zagreb’in Sirup’ı ise şehrin Berlin’e gece hayatı konusunda verdiği bir cevap niteliği taşıyor. Tıpkı Berghain gibi Sirup da eski bir fabrikanın restore edilmesiyle meydana gelmiş. Dışarıdan bakıldığında terk edilmiş bir yapıya benzeyen bu mekanın kabininden dünyanın en ünlü dj’leri geçmiş.  Zagreb seyahati boyunca gece boyunca dans edebileceğiniz bir mekana ihtiyaç duyarsanız Sirup’ı mutlaka değerlendirin.

PEPERMINT

Merkezi konum avantajı ve seçkin müşteri kitlesi ile rakiplerinden ayrılan Pepermint, deyim yerindeyse Zagreb eğlence hayatının göz bebeği. Elektronik müziğin yanı sıra canlı pop performanslarının da dinlenebileceği mekan gündüz saatlerinde de kafe-bar olarak hizmet veriyor. Pepermint’ın kapısında özellikle hafta sonu uzun kuyruklar oluştuğunu hatırlatmakta fayda var. Giriş’in genelde ücretli olduğu mekanda hafta içi 10’a kadar hafta sonu da 11’e kadar ücret ödemeden giriş yapabilirsiniz. Bu saatlerden sonra girmek istediğinizde ise 10 Euro gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor.

PURGERAJ

Dünya genelinde hızlı bir gelişim gösteren hipster eğlence tarzının Zagreb’deki adresi Pürgeraj. Yüksek bir dans pistine, büyük bir bara ve iki açık oturma alnına sahip bu mekanda ister müziğin ritmine kendinizi bırakabilir, isterseniz de insanlarla sohbet edip lokal hayatı daha da yakından tanıma şansı elde edebilirsiniz. Tam da bu noktada Zagreb gençlerinin hayli sıcak kanlı ve iletişime açık olduğunu hatırlatmakta fayda var.

JACKIE BROWN

Gerçekten klas ve sofistike bir bara sahip olan Jackie Brown, ince viskiler ve kaliteli konyaklar eşliğinde hareketli konuşmalarla ilgilenen olgun ve zengin bir kalabalığa sahip. Koyu renk ahşap mobilyalarla dolu olan şık iç mekan rahat bir ambiyansla parıldıyor. Hafta sonları hayli kalabalık olan bu mekanda günün her saatinde keyifli zaman geçirebilir Zagreb seyahatinizi unutulmaz kılabilirsiniz.

BP CAZ BAR

Adını dünyaca ünlü Sırp Caz Ustası Bosko Petrovic’ten alan BP, Zagreb’in en iyi caz barı olarak biliniyor.  Caz müziği Sırp halkına tanıtan Bosko Petrovic eserlerinin dünyaca ünlü caz ustaları tarafından sahnelendiği BP, eğer sizde bir caz tutkunuysanız asla atlamamanız ayrıntılardan.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account